Picea abies ‘Nidiformis’ (Parastā egle, šķirne), konteiners C10

10.00

Augstums: 1,5m;

Platums: 2m.

Vainags: ligzdveida, kompakts, blīvs..

Skujas: tumši zaļas.

Ziedi: neievērojami;

Augļi: čiekuri.

Noliktavā 5 prece/-es

Apraksts

Augstums: 1,5m;

Platums: 2m.

Vainags: ligzdveida, kompakts, blīvs..

Skujas: tumši zaļas.

Ziedi: neievērojami;

Augļi: čiekuri.

Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, austrumu zona.

Mūžzaļš koks. Spēj piemēroties dažādiem augšanas apstākļiem. Sakņu sistēma sekla, plaša. Prasa vidēji labas un pietiekami mitras augsnes. Aug saulē, pusēnā. pH 5,0 – 6,5.

Kopšana

Mēslošana: Pavasarī, kad sniegs ir nokusis, skuju kokus nepieciešams mēslot ar tiem paredzēto mēslojumu. Augiem pirms tam jābūt kārtīgi salietiem ar ūdeni. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās – maija sākumā, atkārtoti – jūlija vidū. Skuju koku mēslošanai nedrīkst izmantot svaigus kūtsmēslus vai vircu.

Rudenī: Sausa rudens laikā, pirms sala ieteicams skuju koku stādījumus kārtīgi saliet ar ūdeni, tādejādi pasargājot tos no izžūšanas.

Formēšana: Egļu formēšanu veic miera periodā – ziemā. Tās nedrīkst griezt maijā un jūnijā, kad ir to intensīvas augšanas un jauno dzinumu veidošanās laiks. Zarus saīsina aptuveni 1-1,5 cm virs pumpuriem. Egles galveno galotni parasti nesaīsina.

Sniega periodā: Ziemā skuju koku zari bieži nolūzt biezās sniega segas dēļ – ieteicams tos regulāri notraust no sniega. Februārī ieteicams skujukokus apsegt ar agrotīklu vai egļu zariem, lai tie neciestu no saules apdegumiem.